Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Rafa"

>  Home > Historia > Rafa 2016 > Zespoły
top
Page

Zespoły

Piotr Zadrożny

Piotr Zadrożny - związany z nurtem piosenki żeglarskiej w szczególności z krakowskim festiwalem Shanties.

Wykonuje głównie własne utwory, ale ma w repertuarze również utwory tradycyjne.

Szczególnym upodobaniem darzy muzykę irlandzką.

 

Stara Kuźnia

Zespół Stara Kuźnia świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Śpiewają szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie (rodzinnym mieście większości członków zespołu) podczas SHANTYNOCKI. W 1999 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo muzyczne (kaseta pt. „Zagubieni żeglarze”). 

 http://www.starakuznia.net/ 

Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego
im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Chór Akademicki Politechniki Radomskiej powstał z inicjatywy Jego Magnificencji Rektora profesora Wincentego Lotko. Członkowie chóru to studenci Uniwersytetu i innych radomskich uczelni oraz uczniowie szkół średnich. Pierwszym Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru był Ryszard Balmowski. Pracą nad emisją głosu zajmuje się pani mgr Zofia Jankowska. Chór ma w repertuarze utwory religijne i świeckie od średniowiecza do współczesności. Pierwsze spotkanie odbyło się 15 listopada 1999 roku, w poniedziałek. W roku 2005 została nagrana i wydana pierwsza płyta Chóru Politechniki Radomskiej.

Dyrygentką chóru obecnie jest mgr Agnieszka Kobierska.

http://www.chor.pr.radom.pl/ 

Kliper

Zespół muzyki szanty KLIPER gra nieprzerwanie od 1997 roku, prezentując repertuar od skocznej piosenki żeglarskiej po szantę klasyczną. Zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Zespół wielokrotnie został doceniony przez słuchaczy otrzymując Nagrodę Publiczności m.in.: na Międzynarodowym Festiwalu Shanties w Krakowie (dwukrotnie), Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Keja” w Strzelcach Krajeńskich, Radomskich Spotkaniach z Piosenką Żeglarską „Rafa”.

W 2012 roku zespół obchodził jubileusz 15 - lecia pracy artystycznej.

W 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Kliper – „Szanty klasyczne”, która cieszyła się dużą popularnością wśród słuchaczy i zdobyła uznanie krytyków. W lipcu 2011 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Zapomniany powrót”.

Zespół nie pozostaje bierny, tworzy, komponuje, nagrywa nowe utwory. 

www.kliper.art.pl 

Ryczące Dwudziestki

Pięć, tylko i wyłącznie męskich głosów - a’cappella (wokalnie bez instrumentów), bądź z towarzyszeniem gitar, jest wizytówką zespołu. Na przestrzeni lat, tworząc nietuzinkowe aranżacyjnie utwory, wypracowali nowy, niepowtarzalny styl i charakterystyczne brzmienie. Nie boją się eksperymentów i nowinek muzycznych, a spektrum ich repertuaru sięga od romantycznych irlandzkich ballad i piosenek autorskich, poprzez opracowane w nowej formie wersje szant, piosenki o tematyce ekologicznej dla dzieci, humorystyczne miniatury muzyki klasycznej, do repertuaru gospel.

Wydaje się, że trwać będą wiecznie, a z pewnością ich piosenki, o których można już powiedzieć, że łączą pokolenia. Choć z każdym dniem są starsi i ponoć lepsi jak wino, nie poprzestają tworzyć, czego dowodem jest 12 wydanych płyt CD, oraz „worek” pomysłów, które zamierzają zrealizować w swoim trzecim już dziesięcioleciu. Niebawem na naszym rynku wydawniczym ukaże się ich nowa płyta – tym razem z gatunku...???

Są nieprzewidywalni, wiec z korzyścią dla wszystkich, na pewno nas czymś zaskoczą!

http://www.ryczace20.pl/ 

Stare Dzwony (Marek Szurawski i Ryszard Muzaj)

Ryszard Muzaj i Marek Szurawski - jedyny szantowy duet w Polsce - znawcy i pasjonaci tematu, od lat śpiewają klasyczne motywy szantowe, nie stroniąc od współczesnej piosenki i ballady żeglarskiej. Marek Szurawski jest autorem wielu tłumaczeń, książek, artykułów, programów radiowych i telewizyjnych z zakresu tradycji i historii wielkich żagli, jednym z nielicznych w kraju specjalistów gry na koncertynie i kościach. Dotrzymuje mu kroku Ryszard Muzaj, niekwestionowany filar współczesnej piosenki żeglarskiej, autor wielu popularnych przebojów i mistrz muzycznych nastrojów i stylowego zaśpiewu. Obaj związani od lat z zespołem Stare Dzwony, brali udział we wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach szantowych w Polsce i na świecie. Ich spotkania z publicznością to ilustrowane muzycznie i falujące nastrojami „opowieści o ludziach, morzu i okrętach", które bawią i wzruszają, pozwalając jednocześnie na chwile nostalgii i zadumy o nieśmiertelnym morzu, prawdach życia na nim zrodzonych i naszym losie na „Planecie Woda".

 

« prev top next »
top
Menu

Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z festiwalu Rafa'2019, a w dziale fotogaleria zobaczycie zdjęcia z tegorocznej edycji.


 

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login