Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Rafa"

>  Home > Historia > Rafa 2017
top
Page

Rafa 2017

Takie rzeczy się tutaj zdarzają, czyli 37 Rafa

W dniach 18 – 19 listopada 2017 roku odbyły się XXXVII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „RAFA”, organizowane przez Dom Kultury „Idalin”, we współpracy z Urzędem Miejskim i Radomską Orkiestrą Kameralną.

Imprezę rozpoczęły przesłuchania konkursowe w DK „Idalin”. Jury w składzie: Magdalena Bieńkowska – wieloletni dyrektor festiwalu, Grzegorz Molenda – dyrektor DK „Idalin”, Katarzyna Bochyńska – Wojdył oraz Iwona Skwarek przyznało następujące nagrody. W kategorii dziecięcej III miejsce ex aequo: Amelia Kiełbasa i Julia Fiedorow. Nagrody za miejsce I oraz II nie przyznano. W kategoria powyżej 18 lat: II miejsce zajął Zespół „Outsiders”, a III miejsce: Robert Krzyżanowski. Nagrody za miejsce I nie przyznano. Nagrodę Specjalną za autorskie utwory otrzymał Paweł Kresiński.

Pierwszy dzień zakończył się koncertem zeszłorocznych laureatów „Rafy” grupy „The Tamblers”, a także Marka Szurawskiego z grupy „Stare dzwony”, oraz zespołu „Poszedłem na dziób”. Występom towarzyszyła wystawa przywieziona przez Marka Szurawskiego z rysunkami Stana Hugilla – ostatniego szantymena, zatytułowana „Rwij ten fał”. Następnie impreza przeniosła się do festiwalowej tawerny Restauracji „Teatralna”, gdzie przy kuflu piwa śpiewano szanty do późnych godzin nocnych. W ramach „Open stage” wystąpili również członkowie grupy „Kliper”, w której śpiewa dyrektor artystyczny festiwalu „Rafa” - Rafał Błędowski.

Drugiego dnia w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbył się Koncert Galowy, podczas którego wystąpili laureaci tegorocznej „Rafy” oraz zespoły „Zejman i Garkumpel” oraz „Mechanicy szanty”. Podczas koncertu finałowego nagrody wręczyli Grzegorz Molenda – dyrektor DK „Idalin” i Sebastian Równy – dyrektor Wydziału Kultury UM w Radomiu. Na koniec Rafał Błędowski – dyrektor artystyczny zaprosił do wspólnego śpiewania wszystkie gwiazdy wieczoru i publiczność.

Tegoroczną edycję miałem przyjemność prowadzić, jako kapitan Grey, z żoną Rafała – Moniką Błędowską. To był fajnie spędzony weekend. Świetne rozmowy, ze świetnymi ludźmi w garderobach, dużo dobrej muzyki i zabawy. 

Choć podobały mi się wszystkie zespoły, chyba największe wrażenie zrobiła na mnie grupa „Poszedłem na dziób” i ich piosenka „Takie rzeczy się tutaj zdarzają…”, z której zapożyczyłem tytuł tego wpisu. To prawda, takie rzeczy się tutaj zdarzają… Tutaj, czyli w Radomiu, który choć nie ma dostępu do morza, od ponad 30 lat jest na fali, dzięki „Rafie”.

A zatem do zobaczenia za rok! 

Adrian Szary


 

 

 

« prev top next »
top
Menu

Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z festiwalu Rafa'2019, a w dziale fotogaleria zobaczycie zdjęcia z tegorocznej edycji.


 

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login