Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Rafa"

>  Home > Historia > Rafa 2018
top
Page

Rafa 2018


Wielkie podróże, czyli 38. "RAFA" 

Dnia 17 listopada 2018 roku w Domu Kultury „Idalin”, w Radomiu odbyły się 38. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa 2018”. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego. Rozpoczęły ją o godzinie 11.00 przesłuchania konkursowe.

            Do konkursu zgłosiło się dwanaście podmiotów artystycznych. W kategorii do lat osiemnastu, siedem: Julia Fiedorow, Zuzanna Wrześniak, Michał Błędowski, Zespół „Trójka”, Zespół „Kavem Folk Group”, Zespół „O`Yey”oraz Amelia Kiełbasa. W kategorii powyżej osiemnastego roku życia: „Iga`cki band”, Zespół „Gumowe Szekle”, Roman Tkaczyk, Zespół „Zwrot przez twarz” oraz Robert „Roobi” Krzyżanowski.

            Uczestników oceniało jury w składzie:

Magdalena Bieńkowska – wieloletni dyrektor i organizator festiwalu „Rafa”;

Grzegorz Molenda – kompozytor, pianista, dyrektor DK „Idalin”;

Joanna Wójcik – nauczyciel emisji głosu, śpiewaczka;

Karolina Sot – Sosnowska – nauczyciel, wieloletni muzyk grupy „Bradeli”.

            Po przesłuchaniach konkursowych o godzinie 18.00 odbył się wieczorny koncert galowy.

            Na początku Grzegorz Molenda odczytał werdykt konkursu i wraz z Sebastianem Równym – dyrektorem Wydziału Kultury UM w Radomiu wręczył nagrody pieniężne, dyplomy i piękne statuetki, wykonane przez firmę „Trimet” – jednego ze sponsorów tegorocznej Rafy. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii do lat 18:

I nagroda - Zespół „Kavem Folk Group” (Augustów)

II nagroda – nie przyznano

III nagroda – Zespół „O`Yey” (Augustów)

Wyróżnienia: Amelia Kiełbasa (Radom) i Michał Błędowski (Radom)

W kategorii powyżej 18 roku życia:

I nagroda - Roman Tkaczyk (Mikołajki)

II nagroda - Zespół „Zwrot przez twarz” (Warszawa)

III nagroda - Zespół „Gumowe Szekle” (Słupca).

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Radomską Szkołę Rocka – nagranie w studiu nagrań, otrzymał zespół Kavem Folk Group z Augustowa.

            Następnie odbył się koncert lauretów. Na scenie zaprezentowali się „Kavem Folk Group” i Roman Tkaczyk. Potem przyszedł czas na zaproszonych gości - gwiazdy tegorocznej „Rafy”. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolejno zespołów: „Pod Wiatr”, „Ryczące Dwudziestki” i „EKT-Gdynia”. Wszyscy bawili się świetnie przy dźwiękach tradycyjnych szant i szeroko rozumianej piosenki turystyczno – żeglarskiej.

Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu chorego Szantymena z zespołu „Ryczące Dwudziestki”, Andrzeja "Qni" Grzeli. Zespół dziękuje radomskiej publiczności za hojność. Udało się zebrać 1160,00 zł. Dodatkowo został wylicytowany na kwotę 500 zł złocisty napój sygnowany marką zespołu. Dziękujemy!

            Na finał dyrektor artystyczny „Rafy” – Rafał Błędowski, zaprosił wszystkie zespoły na scenę do wykonania wspólnego utworu w ramach „All hands on deck”.

            Około godziny 22.00 miłośnicy szant, przenieśli się do „Restauracji Teatralna” (tawerny festiwalowej), gdzie do późnych godzin nocnych w miłej atmosferze, biesiadowali i śpiewali piosenki żeglarskie, w ramach tak zwanego koncertu „Open stage”. Całość imprezy nagłaśniał Mikołaj „Czester” Ganabisiński z Radomskiej Szkoły Rocka, a prowadził kapitan Grey, czyli Adrian Szary.

            Organizatorami imprezy byli: Dom Kultury „Idalin” oraz Urząd Miejski w Radomiu. Sponsorami zaś: Firma „Trimet”, „Antila Yachts”, „RTBS Administrator”, „Peugeot”, „Piekarnia Fogiel & Fogiel” oraz Restauracja „Teatralna”. Patronat medialny nad imprezą objęli: „Radio Plus Radom”, „Echo Dnia”, „Zebrra.Tv” oraz Radomska Grupa Mediowa („Radio Rekord”, „Gazeta 7 dni”, „TV Dami” oraz portal „Co za dzień”).

            To była wielka, piękna podróż w krainę szant i żeglarstwa. Chciałoby się ją spuentować słowami z piosenki laureata tegorocznej „Rafy” - Romana Tkaczyka – „Wielkie podróże niech trwają dłużej, niech to nie będzie wędrówki kres…”

 

Adrian Szary

 

 

 
XXXVIII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską odbyły się 17 listopada 2018 roku
 
 

Plakat Rafa2018

 

« prev top next »
top
Menu

Aktualności

 

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z festiwalu Rafa'2019, a w dziale fotogaleria zobaczycie zdjęcia z tegorocznej edycji.


 

Powered by CMSimple | Template: ge-webdesign.de | Login